Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

Знаки безпеки з охорони праці: чи завжди потрібні?

Знаки безпеки з охорони праці: чи завжди потрібні?

«Чекаємо інспектора! Терміново замовляй ці нікому не потрібні таблички!» «Роздрукуй і повісь, після перевірки знімемо», – такі репліки хоч раз чув від керівництва будь-адміністратор або секретар. Справді: в кафе і ресторані вони псують інтер'єр, а солідного офісу надають схожість з цехом. Невже не можна обійтися без цієї безглуздої інфографіки?

Хоча застосування сигнальних кольорів та знаків безпеки не замінює інших заходів щодо охорони праці, їх наявність необхідно. На маленьких приватних підприємствах з невеликим штатом співробітників ними часто нехтують: ну хіба дорослі люди самі не знають, що при пожежі потрібно зателефонувати 01, не знайдуть шлях на сходи або вхідні двері? Проте таке ставлення до організації з питань безпеки – велика помилка. Адже в критичній ситуації люди часто піддаються емоціям і схильні вести себе непередбачувано. А наявність перед очима звичного знаку з чітким зазначенням, що слід робити, може подіяти заспокійливо і зіграти рятівну роль.

Знаки безпеки – це не тільки охорона праці на виробництві

Звичайно, у цехах зі складними машинами і верстатами їх набагато більше. Звичайно, без них і кроку не ступити на будмайданчику. Але, по суті, немає такої сфери господарства, де б вони зовсім не використовувалися. Навіть в офісах і навчальних приміщеннях, де в ходу тільки інтелектуальна праця, також не можна ігнорувати такий предмет, як охорона здоров'я та життя працівників. Як мінімум, там необхідні таблички, що забороняють куріння і неправильну експлуатацію електроприладів, потрібні знаки, які допоможуть знайти напрям до виходу і безпечно евакуювати людей у разі аварії або іншої надзвичайної ситуації.

А також в будь-якій організації, державної чи приватної, завжди є людина, яка відповідає за пожежну безпеку: ця інформація повинна бути вивішена у всіх на виду, щоб кожен знав, куди і до кого звернутися. Крім того, навіть в маленькому приміщенні не обійтися без засобів пожежогасіння – відповідно, необхідні і сигнали, що вказують на їх розташування. Словом, тільки комплексне застосування нормативних актів, інструкцій з охорони праці та знаків безпеки можуть дати дійсно надійний результат.

Терміново потрібні декілька табличок для вашого приміщення, або ціла партія – для великого заводу, комбінату? Видавництво «ФОРТ» пропонує вам повний асортимент знаків безпеки з охорони праці. В Україні ми є постійними постачальниками таких відомих підприємств, як ПЕК «Енерговугілля», ВАТ «Укрнафта» та багатьох інших. Придбати нашу продукцію можна через менеджерів (тел. 057 714-09-08), або просто залишивши заявку в інтернет-магазині.

( 15 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*