Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

Знаки безпеки: застосування

Знаки безпеки: застосування

Найчастіше спеціальними графічними символами позначаються місця та приміщення, в яких зберігаються небезпечні речовини або суміші. Знаки безпеки, які попереджають про можливість небезпеки, і сигнали, що сповіщають про необхідність виконання певних дій, наприклад, евакуації людей, встановлюються з урахуванням можливості взаємозамінності і комбінування зі світловими і/або звуковими (словесними) сигналами.

Управління діями працівників, протягом обмеженого часу проводять роботи, пов'язані з ризиком або небезпекою, здійснюється шляхом застосування сигналів, поданих за допомогою рук, та/або усних сигналів.

Допускається довільний вибір знака між сигналом, поданим з допомогою рук, звуковим і/або словесним сигналом в разі, якщо вміст цих знаків збігається.

Різні види знаків безпеки можуть застосовуватися одночасно, а саме:

  • світловий сигнал зі звуковим або словесним;
  • сигнал, поданий за допомогою рук, зі словесним.

На зміст знака не повинні впливати інші знаки або джерела світла або звуку, що впливають на видимість або сприйняття сигналу.

З метою уникнення такого впливу немає потреби в:

  • застосування великої кількості знаків безпеки в безпосередній близькості один до одного;
  • одночасному застосуванні двох подібних світлових сигналів;
  • встановлення світлового сигналу поблизу іншого подібного йому джерела;
  • застосування двох звукових сигналів одночасно;
  • використання звукових сигналів у разі перевищення рівня навколишнього шуму.

Засоби сигналізації про небезпеку необхідно регулярно оглядати, перевіряти, ремонтувати, очищати і в разі потреби замінювати новими.

Кількість і спосіб розміщення засобів сигналізації про небезпеку повинні відповідати масштабу ризиків або небезпек, а також розмірами перешкоди або небезпечного місця, на яких вони використовуються.

Встановлення знаків безпеки

Сигнали слід встановлювати з урахуванням кута зору людини з відповідного положення, а також можливості виникнення перешкод для видимих знаків на легкодоступному, достатньо освітленому місці або поблизу входу в зону небезпеки, або в безпосередній близькості до джерела небезпеки або об'єкта, який позначається знаком безпеки .

У разі коли зорові або слухові можливості окремих працівників обмежені в результаті застосування засобів індивідуального захисту або наявності перешкоди необхідно приймати додаткові заходи для компенсації таких обмежень.

Монтаж знаків, виконаних на самоклеючій плівці, здійснюється при температурі від 8 до 35 С. Перед монтажем слід підготувати поверхню: знак не буде довго триматися, якщо він приклеєний на нерівну або брудну поверхню, а також якщо на поверхні є сліди жирів або розчинників.

Знаки безпеки, що потребують джерелі енергії

Ці знаки повинні мати аварійне джерело на випадок виникнення перебоїв в енергопостачанні або несправностей основного джерела енергії, крім випадків, коли це не створює небезпеку.
У разі коли світлові і/або звукові сигнали вимагають негайного вчинення певних дій, їх застосування триває до повного завершення таких дій.

Після завершення дії світлові і/або звукові сигнали повинні бути негайно приведені в стан готовності.
Необхідно перевіряти технічний стан і ефективність функціонування пристроїв для подачі світлових та/або звукових сигналів перед введенням їх в експлуатацію, а також після багаторазового використання.

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити знаки безпеки будь-яких розмірів, виконані на пластиці і на самоклеючій плівці.
( 47 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*